Tegevus

Korp! Sororitas Estoniae tegevuskava on akadeemilise aasta vältel väga tihe.

Iganädalaste tegevuste hulka kuuluvad:

  • koosolekud, kus arutatakse korporatsiooni igapäevaelu puudutavaid küsimusi
  • rebasetunnid, kus vanadaam jagab rebastele ehk kandideerivatele liikmetele tarkust korp! Sororitas Estoniae traditsioonide ja kodukorra ning loomulikult ka ülejäänud akadeemilise maastiku kohta
  • cantus- ehk laulutunnid, kus rebased saavad õppida akadeemilise maastiku laule.

Korp! Sororitas Estoniae kodukord sätestab ka korralised üritused.

Kõige olulisemad üritused on kaks korda aastas toimuvad kommersid. Sügiskommerssi peetakse 18. novembrile lähimal nädalavahetusel. Sellega tähistatakse korp! Sororitas Estoniae asutamisotsuse allkirjastamist 18. novembril 2010. aastal. Kevadkommerss toimub 16. veebruarile lähimal nädalavahetusel. Sellega tähistatakse korp! Sororitas Estoniae ametlikku asutamist 16. veebruaril 2011. aastal. Kevadkommersi raames toimub ka perekonnaõhtu.

Nii sügis- kui ka kevadsemestril toimuvad külalisõhtud, kus tutvustatakse huvilistele korporatsiooni ning selle põhimõtteid. Külalisõhtul on võimalik esitada avaldus korporatsiooniga liitumiseks. Igal semestril toimuvad ka tantsukursused mõne meeskorporatsiooniga, kus õpitakse klassikalisi peotantse. 

Sügissemestril osaletakse veel emakeelse ülikooli aastapäeva rongkäigul, tähistatakse üheskoos jõule ning peetakse koos mõne akadeemilise organisatsiooniga talvepäevi.

Kevadsemestril tähistatakse meeleolukalt volbrit oma organisatsiooniga või mõne teise organisatsiooniga koos. Kevadsemestri viimaseks korraliseks ürituseks on suvepäevad, kus liikmed ja rebased saavad omavahel toredalt aega veeta.

Ka teiste akadeemiliste organisatsioonidega on suhtlus tihe: korraldatakse ühiseid laulutunde, piknikke, teatriskäike, tantsumaratone, lauamänguõhtuid ja palju muud.

Esilehele