Sümboolika

tekkelKorporatsioon Sororitas Estoniae värvid on valge-karmiinroosa-must. Valge tähendab teadmisjanu ning püüdu end harida igas eluvaldkonnas, karmiinroosa sümboliseerib naiselikku meelt ja must kindlameelsust. Lipukirjaks on “Teadmised on ilu”.

 

Korp! Sororitas Estoniae liikmed kannavad valge-karmiinroosa-musta teklit ja samades värvides värvilinti. Rebased kannavad musta teklit, mille vasakule küljele on kinnitatud hõbedast korp! Sororitas Estoniae sirkel.

Foto: vil! Kristin Liiv

 

 

Vapp koosneb neljaks väljaks jaotatud vapikilbist ning seda ümbritsevatest tammepuu lehtedest. Kilbi ülemisel vasakul väljal on valgel põhjal kuldne fleur-de-lis, selle all karmiinroosal põhjal kuldtähtedega korp! Sororitas Estoniae lipukiri “Teadmised on ilu”, all paremal  mustal põhjal kolm paabulinnusulge ja ülal paremal trikolooril taustal kuldne sirkel.

 

sirkel_must

 

 

 

 Korp! Sororitas Estoniae sirkel koosneb tähtedest V, C, F, C, S, E ja ! märgist, mis  tähendavad: „Vivat, Crescat, Floreat Corporatio Sororitas Estoniae in aeternum!“. Tõlkes: „Elagu, kasvagu, õitsegu korporatsioon Sororitas Estoniae igavesti!“.

Esilehele